Sukcesy radomskich lekkoatletów U16

W sobotę 7 września na stadionie AWF w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2024 (MAZ-WMZ) w lekkoatletyce. Na zawodach stawiła się liczna reprezentacja lekkoatletów z radomskich klubów RLTL GGG Radom i UKS Technik Radom.

W pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął Jan Lipka, podopieczny Trenera Marcina Waśniewskiego. Janek startując w drugiej swojej konkurencji w rzucie oszczepem zajął pierwsze miejsce!

W biegu na 100 metrów mężczyzn 1 miejsce w finale B zajął Jakub Gajos, a 5 miejsce w finale B Julia Dąbrowska, podopieczni Trenera Leszka Trzosa.

Jakub Gajos TLTL GGG Radom

Na 300 metrów kobiet 4 miejsca zajęła Maja Lao, podopieczna Trenera Leszka Trzosa.

W biegu na 600 metrów mężczyzn 4 miejsce zajął Dominik Królikowski, podopieczny Trenera Artura Błasińskiego, a zaraz za nim finiszował Jaz Ozimek, podopieczny Trenerki Anety Błasińskiej.

W biegu na 1000 metrów kobiet 8 miejsce zająła Ida Szary, podopieczna Trenera Artura Błasińskiego.

W biegu na 1000 metrów mężczyzn wygrał po bardzo emocjonującym finiszu Patryk Janduła! W tym samym biegu 9 miejsce zajął Piotr Cholewa, a zaraz za nim przybiegł Krzysztof Mazurkiewicz. Wszyscy są podopiecznymi Trenera Artura Błasińskiego.

Patryk Janduła RLTL GGG Radom

Na 2000 metrów kobiet 5 miejsce zajęła Klaudia Wesołowska, podopieczna Trenera Artura Błasińskiego.

Na 2000 metrów mężczyzn po niesamowitym pościgu i finiszu wygrał o 0,01sek Filip Olejnik! W tym samym biegu piąte miejsce zajął Nikodem Wieteska. Obydwaj zawodnicy to podopieczni Trenera Artura Błasińskiego. 9 miejsce przypadło dla Błażeja Marchewki podopiecznego Trenerki Anety Błasińskiej.

Filip Olejnik RLTL GGG Radom

Zawody zakończył wyścig sztafet 4×100, w którym sztafeta męska RLTL GGG Radom w składzie Jakub Gajos, Dominik Królikowski, Krzysztof Mazurkiewicz i Patryk Janduła zajęła 4 miejsce.

Liczna grupa zawodników zwiększyła swoje szanse na udział w zbliżających się Mistrzostwach Polski, które już za dwa tygodnie odbędą się w Białymstoku. Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom!