Podsumowanie MPu20 Radom! 9 medali!!!

W ostatnich dniach nasze miasto było gospodarzem 78. PZLA Mistrzostw Polski U20 – Radom 2024. Nasz klub RLTL GGG Radom reprezentowało 14 zawodników. Podczas 3 dni zmagań naszym sportowcom udało się wywalczyć aż 9 medali: 3 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe. Złote medale wywalczyli Wiktoria Gadajska na dwóch dystansach płotkarskich 400m i 100m, oraz Lena Suchowolak na 1500m. Medale srebrne zdobyli Jakub Abramczyk na dystansie 3000m przez przeszkody oraz Julia Adamczyk na dystansie 100m. Brązowe krążki wywalczyli Wiktor Janduła na 3000m przez przeszkody, Lena Suchowolak na 800m, Nikola Brożyna na 100m przez płotki oraz Julia Adamczyk w skoku w dal. Abramczyk, Gadajska i Adamczyk otrzymali awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata u20 w Peru, które odbędą się pod koniec sierpnia. Warto także dodać, że nasz klub podczas tych Mistrzostw zdobył najwięcej medali ze wszystkich 40 startujących klubów, tym samym zajmując 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Województwo mazowieckie zwyciężyło w walce o najwyższe trofeum. Trenerem wszystkich medalistów jest Artur Błasiński.